Stomatologia zachowawcza i profilaktyka

Pierwsza wizyta pacjenta jest szczególnie ważna.Przeprowadzony szczegółowy wywiad i dokładnie wykonany przegląd zębów umożliwia lekarzowi prawidłową ocenę stanu uzębienia i wdrożenie odpowiedniego planu leczenia.
Czasami konieczne jest wykonanie szerszej diagnostyki w postaci zdjęć rentgenowskich.Najnowszej generacji sprzęt umożliwia zmniejszenie  dawki promieniowania do minimum.W ten sposób pacjent otrzymuje informacje na temat stanu własnych zębów, różnych możliwości leczenia oraz wstępny kosztorys.

Polega na minimalnie inwazyjnym oczyszczeniu ubytku próchnicowego i wypełnienie go odpowiednim materiałem.Najwyższej jakości materiały umożliwiają niezwykle estetyczną odbudowę utraconych tkanek zęba.Leczenie niewielkich ubytków zapobiega znacznym zniszczeniom zęba i pozwala na uniknięcie bólu i konieczności leczenia endodontycznego (kanałowego).

Skaling (usunięcie kamienia nazębnego). Kamień nazębny stanowi nie tylko problem natury kosmetycznej, ale przede wszystkim zdrowotny. Jest nie tylko poważnym zagrożeniem dla zębów i dziąseł , ale dla całego organizmu . Pozostający na zębach kamień, szczególnie ten poddziąsłowy, stanowi siedlisko niebezpiecznych bakterii i doprowadza do stanu zapalnego dziąseł i przyzębia, w efekcie, którego następuje ich zanik i odsłonięcie korzeni zębów (parodontozy). Czyszczenie zębów ma na celu nie tylko usunięcie wszystkich złogów i ewentualnych przebarwień, ale również poprawienie stanu higieny jamy ustnej i efektu estetycznego uzębienia. Zabieg usuwania kamienia wykonujemy przy użyciu skalera ultradźwiękowego niezwykle delikatnego dla tkanek zęba
Piaskowanie (usunięcie osadów) polega na usuwaniu osadów znajdujących się na powierzchni zębów, powstałych w skutek picia kawy i herbaty, palenia papierosów  i niedokładnego myciu zębów. Po dokładnym oczyszczeniu wszystkich powierzchni drobnym piaskiem następuje polerowanie szczoteczka i pasta w celu nadania zębom pięknego połysku

Bezbolesne komputerowe znieczulenie The Wand jest nieocenionym urządzeniem w pozbyciu się bólu podczas wizyty. Przyjazny wygląd końcówki The Wand’a przypominający długopis pozwala na pozbycie się strachu przed znieczuleniem, czyli strachu przed typową igłą i strzykawką. Komputerowa kontrola dozowania środka znieczulającego zwiększa bezpieczeństwo i komfort pacjenta podczas iniekcji.