Stomatologia Dziecięca

Witam
Jestem lekarzem z wieloletnim doswiadczeniem w pracy z dziecmi.Nieustannie poglebianiam wiedze z zakresu psychologi dzieciecej co pomaga Mi w nawiazaniu odpowiednich relacji  z dzieckiem i budowaniu zaufania .
Dzieki temu mały pacjent ma niezwykle poczucie bezpieczenstwa niezmiernie istotne w trakcie leczenia
Dodatkowo najnowszej generacji sprzetu umozliwiajacym redukcje hałasu i drgan  minimalizujac stres w trakcie wizyty

Znieczulenie THE WAND

Wand to  komputerowe znieczulenie, które w niezwykle łagodny, bezbolesny i skuteczny sposób podaje maluchowi płyn znieczulający. Dzięki temu dziecko nie odczuwa bólu ani podczas znieczulenia, ani podczas zabiegu, na który z nim przyszliśmy.

Znieczulenie THE WAND

Wand to  komputerowe znieczulenie, które w niezwykle łagodny, bezbolesny i skuteczny sposób podaje maluchowi płyn znieczulający. Dzięki temu dziecko nie odczuwa bólu ani podczas znieczulenia, ani podczas zabiegu, na który z nim przyszliśmy.

Pierwsza wizyta umożliwia dziecku poznanie lekarza, gabinetu i sprzętu.Mały pacjent może nalać wody do kubeczka i pojeździć fotelem w górę i w dól.Możliwe jest również wykonanie przeglądu i uzyskanie wielu cennych informacji jak prawidłowo dbać o ząbki mleczne.Rodzic zostaje poinformowany o planie leczenia oraz o sposobach na maksymalnie bezstresowe i bezbolesne przeprowadzenie zabiegu na kolejnej wizycie.

Zęby mleczne mają dużo słabsza strukturę szkliwa i zębiny w porównaniu z zębami stałymi.Już w wieku 3 lat u 64,30% dzieci stwierdza się próchnicę zębów mlecznych.Aby powstrzymać rozwój choroby należy w miarę  możliwości jak najszybciej  rozpocząć leczenie.
 Najnowszej generacji sprzęt umożliwia redukcję hałasu i drgań minimalizując stres podczas wizyty.
 Bogaty wybór kolorowych wypełnień zachęca dzieci do współpracy
 Komputerowe znieczulenie THE WAND umożliwia bezbolesne leczenie nawet w najtrudniejszych sytuacjach takich jak ból zęba lub  ekstrakcja
 Po zakończonej wizycie każdy pacjent otrzymuje mały upominek

Zabieg ten polega na nałożeniu azotanu srebra, co powoduje impregnację tkanki zęba i spowalnia rozwój zmian próchnicowych. Wadą zabiegu jest ciemnienie zęba w miejscu lapisowania. Dlatego przeprowadza się go bardzo rzadko, tylko wtedy, gdy nie ma możliwości uzupełnienia ubytku wypełnieniem.

 Profesjonalne czyszczenie zębów mlecznych  z osadu
 Wykonywane jest specjalna pasta zwiększającą mineralizacje zębów.
 Uzyskujemy w ten sposób śliczny uśmiech i naturalna ochronę
Polega na nałożeniu smakowego lakieru na ząbki w celu wzmocnienia szkliwa przed próchnica
Zabieg jest bardzo przyjemny gdyż dziecko ma możliwość wyboru ulubionego smaku
Po wizycie dziecko powinno powstrzymać się od jedzenia  i picia przez minimum 1 godzinę
Najlepsze obserwacje notuję u dzieci u których zabieg był wykonywany po kolacji a lakier pozostawał na zębach przez całą noc.

Zabieg wykonywany w świeżo wyrżniętych ząbkach, polegający na wypełnieniu lakiem wszystkich zagłębień i bruzd, czyli miejsc szczególnie narażonych na rozwój próchnicy.Dedykowanych dzieciom z dużą tendencja do rozwoju ubytków i słabą higieną